המרחב האזורי של הפארקים הירוקים

7 אופציות של מסלולי בילוי וחוויה בפארקים, בגני שעשועים והרפתקאות ובטבע העירוני.

ידידותי לילדים6 מסלולים במתחם אזורי המשתרע לאורך שדרות רוקח וכולל את מוזיאון רבין, מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון הפלמח והחוויה האולימפית. ואת פארק גני הושע, פארק המים מימדיון, שייט באגם, כדור פורח, עולימופוס קיר טיפוס, הצאפרי, הלונה פארק, אייסקייט, ועוד. וגם מסלול מרתק בטבע הכולל 3 מתחמי ביקור-בילוי ייחודים השווים נסיעה מיוחדת.

09:00-11:00 מסלול 1– מתחילים את היום בקסם של מוזיאון

נתחיל את הבוקר במוזיאון ארץ ישראל המוגדר כרב תחומי ועוסק בתולדות הארץ ותרבותה.
מעבר לתצוגת הקבע, התערוכות המתחלפות, הפעילויות )בעונה(, הפלנטריום והמסע בין כוכבים, יוכלו הילדים ליהנות גם מביקור במרכז המציג את התרבות החומרית המסורתית בארץ ישראל. תרבות זו באה לידי ביטוי בתחומים רבים בחיי היומיום כמו החקלאות, עבודות הבית ואומנות העיצוב והעיטור.
דרך צפייה באורחות החיים בעת העתיקה ועד אלה של הדורות האחרונים, יוכלו הילדים ללמוד על השינויים שחלו במשך השנים בעיצוב כלי העבודה וחפצי היומיום. נוסף על כך, מתקיימות תערוכות בנושאים שונים ביניהם: אתנוגרפיה, פולקלור, הסטוריה תרבותית ועוד. תערוכת תולדות הדואר והבולאות בישראל, מציגה פריטים הקשורים לנושא הדואר בעזרת אמצעי המחשה חדישים, מוליטימדיה ומערכות אינטראקטיביות.
בפלנטריום מוצגים מופעים בהקרנה מרהיבה: סיור במרחבי החלל ובמערכת השמש, מסע עם אסטרונאוטים, מפגש עם מטאורים ועוד שפע תופעות אסטרונומיות מרתקות. פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל- ״מוזיאון ארץ ישראל״. טל: .03-6415244

09:00-11:00 מסלול 2 – מתחילים את היום במורשת רבין:

נתחיל את היום בביקור במוזיאון המרשים ע״ש יצחק רבין. המוזיאון הישראלי שבמרכז פורש בפני המבקרים את סיפורה של המדינה והחברה בישראל ואת סיפור חייו של ראש הממשלה, יצחק רבין, כפסיפס ייחודי ומרתק. עושרה של התצוגה והיריעה ההיסטורית רחבת ההיקף הופכים את המוזיאון לספר היסטוריה חי, שהמבקרים מתהלכים בתוכו ופוגשים בסיפור שלהם, הסיפור הישראלי, ברגעי השיא וברגעי המשבר. במוזיאון מתקיימים סיורים, פעילויות והצגות אודותם ניתן לקבל פרטים באתר ובמרכז המידע.

פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין״. טל: 4585 *.

11:00 מסלול 3 - ממשיכים עם אקשן בפארק הירקון

ידידותי לילדים פארק גני יהושע - לאחר כשעתיים שלוש במוזיאון נצא ונחצה את שד רוקח אל עבר מרחבי פארק הירקון - גני יהושע. נבקר באתר ״ארץ ישראל יפה״ בו ניתן גם לאכול צהרים או נערוך פיקניק עצמאי עם אוכל שהבאנו איתנו. נהנה מהשקט הירוק ונתכונן לפעילות האקטיבית שמציע הפארק: בפניה לכיוון מערב הפארק, אל כיוון הים, נפגוש את עולימפוס - קיר הטיפוס - ( 03-6990910 ), את המקפצה, את "סקיפר" להשיט סירות מפרש ( 054-3271400 ) בעזרת שלט רחוק באגם הסמוך לגולפיטק ועוד מתקנים ואטרקציות נוספות לרבות הספורטק. בפניה לכיוון מזרח הפארק ולאזור האגם הגדול נפגוש מתקני משחק ושעשועים ואטרקציות נוספות כגון: שייט באגם ( 03-6420541 ), ורכיבה על אופנים משפחתיים ( 050-4545444 ) ונסיעה ברכבת ננסית ( 03-6422828 ), כדור פורח ואפשר לקנח בביקור במכלול הגנים הייחודים: הגן הטרופי, גן הסלעים הקקטוסים והגן הארכיאולוגי.

ידידותי לילדיםכאן נמצא גם הצפארי-פארק הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, המשתרע על כ 30- דונם של צמחייה טרופית עשירה, אגם ברבורים, נחלים ומפלי מים, ובצידם מגוון ססגוני של זוחלים וציפורים מכל רחבי העולם. כאן תוכלו גם ליהנות מה"ג'ונגה ג'ונגה", כפר הרפתקאות במתכונת כפר אפריקאי.
לילדים עד גיל 12 אוהבי פעילות פיזית מאתגרת ו"אקשן" אמיתי.

נחזור למלון לנוח לפני שיוצאים לבילוי בערב באחד מהמתחמים שהעיר מציעה.

פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל: ״פארק גני יהושע״ או את שם האטרקציה.

11:00 מסלול 4 - ממשיכים עם פארק של אקשן

ידידותי לילדים

ה”לונה פארק” - מהמוזיאון נגלוש אל מתחם בילוי והרפתקאות שמציע ה”לונה פארק” ומתחם האייסקייט )החלקה על הקרח(. אלו נמצאים בקרבת מקום בצידו המזרחי של מתחם מרכז הירידים בשדרות רוקח. כאן גם נסעד צהרים ונבלה כשלוש עד חמש שעות בשפע המיתקנים והאטרקציות שהפארק מציע.

נחזור למלון לנוח לפני שיוצאים לבילוי בערב באחד מהמתחמים שהעיר מציעה.

פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״לונה פארק תל אביב״ טל: 03-6427080 .

09:00 מסלול 5 - יום שלם של חוויה רב מימדית

ידידותי לילדים

יום של מים בפארק המים “מימדיון“ הממוקם בפארק גני יהושע. כאן מוצעים שפע של מגלשות מים ואטרקציות מים לכל גיל לצד פינות ישיבה רגועות, מזנון ומסעדה. זה המקום בו מבלים מספר רב יחסית של שעות .. עדיף להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לאכול צהרים ו... אולי אחה״צ הנוער כבר ירצה לשוב למלון ...לנוח לפני שיוצאים לבילוי בערב באחד מהמתחמים האזוריים שהעיר מציעה.

לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל “מימדיון” טל: 03-6422777 .

09:00 מסלול 6 - יום של הרפתקה בטבע עירוני

ידידותי לילדים

יום בטבע העירוני עם הליכה וטיול על גדות נחל הירקון, עם אטרקציות לאורך כל המסלול. כאשר משהו אחד מקפיץ את המכונית אל נקודת הסיום המצויה במגרשי החנייה של פארק גני יהושע מול גני התערוכה, ושב ומצטרף לבילוי המרכזי, באזור האגם הגדול. אפשר להגיע לאזור גם במונית, באוטובוס או באופניים.
נתחיל את היום בביקור ב”חוויה האולימפית” ( 03-7955909 ) סיור אינטראקטיבי ומולטי מדיה בן 5 אולמות המתארים את הרגעים הגדולים במשחקים האולימפיים. לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״החוויה האולימפית״. בסיום הביקור נבקש שיכוונו אותנו אל הדרך הנופית הסלולה והנוחה ההולכת לאורך הגדה הצפונית של נחל הירקון. הדרך תוביל אותנו אל ״יער בראשית״ וממנו תמשיך אל עבר מפלי “שבע טחנות”. באזור זה נחצה את הנחל אל עבר הגדה הדרומית ונטייל בסמוך למפל. נשוב ונחצה את הנחל ונמשיך אל האגם והמזנון שלצידו. כאן נבלה את הצהרים ואחה”צ במתקני משחק ושעשועים ואטרקציות נוספות כמו: שייט באגם, כדור פורח, רכיבה על אופנים משפחתיים, נסיעה ברכבת ננסית, ביקור במכלול הגנים הייחודים: הגן הטרופי, גן הסלעים הקקטוסים והגן הארכיאולוגי .
כאן נמצא גם הצפארי - ( 03-6422888 ) פארק הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, משתרע על כ 30- דונם של צמחייה טרופית עשירה, אגם ברבורים, נחלים ומפלי מים, ובצידם מגוון ססגוני של זוחלים וציפורים מכל רחבי העולם.
כאן תוכלו גם ליהנות מה"ג'ונגה ג'ונגה", כפר הרפתקאות במתכונת כפר אפריקאי. לילדים עד גיל 12 אוהבי פעילות פיזית מאתגרת ו"אקשן" אמיתי.
נחזור למלון לנוח ובערב נצא לבלות באחד ממתחמי האזורים שהעיר מציעה.
פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״פארק גני יהושע״ או את שם האטרקציה.

ידידותי לילדים

09:00 מסלול 7 - פארק ועוד אחד ועוד אחד (חצי יום כל אחד)

3 פארקי טבע ייחודים ששווים נסיעה מיוחדת לחוויה מיוחדת כאשר אתם נופשים בתל אביב. את המחצית השנייה של היום ואת שעות הערב תוכלו לבלות באחד ממתחמי הבילוי המגוונים בתל אביב.

ידידותי לילדיםפארק הספארי תל אביב רמת גן. לצאת למסע מרתק בעקבות בעלי החיים בסוואנה האפריקנית, הנמצאת כאן, ברמת גן. כמו באזורי המחיה הטבעיים, ביבשת אפריקה, בעלי החיים בספארי נעים באופן חופשי בעדרים גדולים, וכמו התיירים באפריקה, תהיו אורחיו של הטבע ותצפו בהתנהגות האופיינית לכל בעל חיים: בהרגלי התזונה ובחיי החברה, בשעת פעילות ובעת מנוחה.
תוכלו להבחין בין הזכרים לנקבות, תצפו במאבקי הכוח ובתצוגות החיזור.בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו כאן בכ- 1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים. הספארי מציע גם מגוון סיורים מודרכים ופעילויות לילדים ולכול המשפחה.
למידע ופרטים – הקלידו בגוגל ״פארק הספארי״.
טל: 03-6320222 .

ידידותי לילדיםפארק אריאל שרון (פארק איילון) בלב המדינה, בשטח הפתוח האחרון שנותר בלב גוש דן, שוכן פארק עצום בגודלו, המציע חוויה ייחודית של מפגש עם הטבע, העשרת הידע, בילוי ופנאי לכל המשפחה. הפארק אשר משתרע על פני שמונת אלפים דונמים, פי שלושה מגודלו של ״הסנטרל פארק״ בניו יורק, מציע מרחבים עצומים, שטחים פתוחים, שדות, נחלים, אגמים ושפע פעילויות. תוכלו ליהנות במרכז המחזור והמבקרים – בהר חירייה, ממיצג חוויתי מרהיב המספר את סיפור הר הפסולת שהפך לפארק פורח. מדשאות נרחבות, אגם אקולוגי בלב ההר, נקודות תצפית מרום ההר על מטרופולין גוש דן, סיורים מודרכים, סיורים בטבע, שבילי אופניים, אירועים מופעים והפעלות ועוד.
לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל – ״פארק אריאל שרון״ טל: 03-7398999 .

מתחם גן לאומי אפולוניה וסידנא עלי בצפון חוף הרצלייה, הטיילת, החופים המרינה של הרצלייה

גן לאומי אפולוניה הוא אתר מבצר צלבני מרשים – זירת פעולה המסעירה את דמיונם של הילדים וגם תפאורה רומנטית לזוגות אוהבים עם תצפיות נוף וסיפור היסטורי מרתק. בסמוך מסגד מרשים, סידנא עלי מהמאה ה- 14 . למידע ופרטים גם על סיורים, פעילויות ואירועים במתחם הקלידו בגוגל - ״גן לאומי אפולוניה״. מהגן נוסעים דרומה בתוך טיילת יפיפייה לאורך הצוק המשקיף לים. בין מלון דניאל ומלון אכדיה מצויות 2 מעליות המאפשרות ירידה ועליה נוחים אל טיילת החוף המרהיבה ואל חופי הרחצה המוסדרים. בטיילת החוף: בתי קפה, ברי חוף, מסעדות, מגרשי משחק ומתקני ספורט, מלתחות, השכרת כסאות שמשיות ומיטות חוף.
שוברי גלים יצרו מפרצים המאפשרים רחצה נוחה כאשר באזורי חוף אחרים מתקיימות פעילויות ספורט ימי – גלישת רוח וגלים ופעילויות של מועדוני ספורט ימי. בקצה הדרומי של הטיילת משתרעת המרינה של הרצלייה – ממנה ניתן לצאת להפלגות קצרות עם הילדים ואף לשכור יאכטות לבילוי יומי. במרכז הקניות והבילוי היוקרתי שבמקום, "ארנה", תוכלו לבלות בין עשרות החנויות והמסעדות וליהנות מפעילויות, אירועים ופסטיבלים המתקיימים במרינה.

פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל – ״חברה לפיתוח תיירות הרצלייה״.


ידידותי לילדים = סימון זה מעיד כי במסלול או באתר ספציפי יש דברים שיכולים לספק עניין לילדים או שמוצעות פעילויות שמתאימות למשפחות עם ילדים. יש לוודא פרטים מדויקים ומידע עדכני מראש.
 
  הדפסת הדף

חופשת CITY BREAK

Tel-Aviv City Break Program

חופשת סיטי-ברייק

מבצע לחגים במלונות ת"א-רבתי

נופשים במלון - מבלים בעיר

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
מטרת עמוד זה הינה לפרט את התאמות הנגישות שבוצעו באתר, ואת הדרכים בהם גולשים יכולים להתאים את האתר לצרכיהם.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
במידה ובמהלך ביקורכם נתקלתם ברכיב שאינו נגיש עבורכם, או שיש לכם המלצות לשיפורים נוספים, אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

אודות ההנגשה באתר: