רָמַת גַּן היא מהערים המרכזיות במחוז תל אביב בישראל. היא גובלת בערים תל אביב, קרית אונו, גבעתיים, גבעת שמואל ובני ברק. בשטחה נמצאים האצטדיון הלאומי, הפארק הלאומי, הספארי, אוניברסיטת בר-אילן, מרכז רפואי שיבא ומתחם בורסת היהלומים.

ממערב גובלת העיר עם גבעתיים ותל-אביב. ממזרח - עם בני ברק. יחדיו הן יוצרות רצף עירוני בנוי שרמת-גן מתייחדת בו בריבוי הגנים והשטחים הירוקים.
רמת-גן היא העיר הירוקה ביותר בישראל, אשר 25 אחוזים משטחה הם שטחים ירוקים. העירייה ממשיכה לשמור בקפדנות על נתון זה. מצפון גובלת העיר בנחל הירקון, שעל גדותיו פותחו שטחים ירוקים. מדרום מצויים האזורים הפתוחים של הפארק הלאומי והספארי, ובדרום-מזרח האזור החקלאי, עדיין, של כפר אז"ר וקרית-אונו.
רמת-גן בנויה על גבעות כורכר שגובהן הממוצע כ-80 מטר מעל פני הים. גבעות אלו מהוות חלק מרכס הכורכר המזרחי שלאורך מישור החוף של ארץ ישראל. במרכז העיר מתנשאות ארבע גבעות: גבעת הארנבות, גבעת הבנים, גבעת שאול וגבעת אברהם. רוב שטחה של העיר בנוי על אזורים מישוריים של חולות.

הפארק הלאומי ברמת גן

ברמת-גן נמצא הפארק הלאומי ע"ש קריניצי, המהווה מוקד משיכה ובילוי למאות אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ. הפארק כולל גם אגם וגן פרחים, הנפרש על שטח של 12 דונם ובו כ- 82,000 פרחים בשלל צבעים וסוגים. זאת בנוסף לעצים, שבילים, מדשאות רחבות בסגנון הגנים הקלאסיים של אירופה. לאחרונה חודש הפארק ושופץ בהיקף נרחב כולל מתחם כושר, מדשאות, גן ורדים, טיילת, חידוש האגם ומזרקות מיוחדות המוארות בלילה.
הכניסה לפארק הלאומי היא ללא תשלום. הפארק פתוח כל שעות היום והלילה ובמקום מאות מקומות חניה. מתחם הפארק הלאומי כולו נגיש לנכים ולעגלות ילדים, במקום מספר תאי שירותים הנגישים לנכים, שני מזנונים, בית קפה.

ספארי רמת גן

המרכז הזואולוגי תל אביב רמת גן, 1,000 דונם של טבע כמעט פראי במרכזה העירוני של מדינת ישראל, "אפריקה בלב גוש דן".
בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו כאן בכ- 1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים.
הספארי משמש מאגר רבייה לבעלי חיים בסכנת הכחדה ושותף בפרויקטים של מחקר והשבת בעלי חיים לסביבתם הטבעית. הספארי חבר בארגוני גני חיות בינלאומיים ומקיים קשרים עם ארגוני שמירת טבע בינלאומיים.

בורסת היהלומים

מתחם הבורסה כיום הוא מרכז עסקים המכיל ריכוז גדול של גורדי שחקים למשרדים ובהם בורסת היהלומים שהינה מבין המובילות בעולם. מסביב התפתחו עסקים רבים בתחומי היהלומים, היי טק, מערכות מידע, עריכת דין, ראיית חשבון ועסקי מזון.
בורסת היהלומים היא המוסד המרכזי של ענף היהלומים בישראל. במסגרתה מאורגנים ומאוגדים כמעט כל העוסקים בענף זה בארץ: יבואנים, יצרנים, בוקעים, מנקדים, ממיינים, מנסרים, מלטשים, מעבדים וכמובן - הסוחרים, המתווכים והיצואנים.
במסגרת המקום פועלת גם הבורסה הישראלית לאבני חן, שאף לה חלק גדל והולך בייצוא הישראלי.

 


לחצו כאן למעבר אל רשימת מלונות רמת גן
רמת גן

 

 
  הדפסת הדף

חופשת CITY BREAK

Tel-Aviv City Break Program

חופשת סיטי-ברייק

מבצע לחגים במלונות ת"א-רבתי

נופשים במלון - מבלים בעיר

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
מטרת עמוד זה הינה לפרט את התאמות הנגישות שבוצעו באתר, ואת הדרכים בהם גולשים יכולים להתאים את האתר לצרכיהם.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
במידה ובמהלך ביקורכם נתקלתם ברכיב שאינו נגיש עבורכם, או שיש לכם המלצות לשיפורים נוספים, אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

אודות ההנגשה באתר: