המרחב ומתחמי המרכז האורבני

מסלולי תרבות, אומנות ואטרקציות אורבניות 5 בסיטי התל אביבי

נצא לגלות מתחמים סביבתיים מלאי חיים עירוניים ואופנתיים אשר מציעים דבר מה כמעט לכל אחד: שיבקרו בהם היסטוריונים חובבים, קנייני אופנה, שוחרי אמנות, אוהבי טבע עירוני, ילדים ייצירתים, קלאברים, סועדים אניני טעם, אדריכלים פוטנציאלים, אספני ספרים ועתיקות, בלייני בתי קפה, אמהות עם עגלות, מכורים למרכזי קניות קניונים ומבצעים... אפשר לטייל באופן עצמאי או מודרך. כעניין מרכזי או חלק מבילוי מגוון. מתאים גם למשפחה וגם לזוג. גם בימים גשומים גם בימים לוהטים.

ידידותי לילדים

מסלול ראשון - תרבות גבוהה ואומנות בינלאומית

המסלול משלב קלאסיקה, נוסטלגיה ועכשוויות: מוזיאון תל אביב, ספרית אריאלה, מתחם גולדה לאמנויות הבמה, מתחם שרונה והסינמטק. הכל באזור המזרחי של מרכז העיר.
אפשר להתחיל את היום בשרונה ולסיים במתחם גולדה או להיפך.

פרטים, מידע עדכני ומסלולי סיור מפורטים הקלידו בגוגל את שם המקום או האתר.

ידידותי לילדיםמתחם ״שרונה״ תל אביב - המושבה הטמפלרית החקלאית שהוקמה במחצית השנייה . חודשה כמתחם בילויים, קניות 19של המאה ה- וקולינריה המצויים במגוון מבנים טמפלרים שעברו שיפוץ ושיחזור מאסיבי. גם העיצוב והפיתוח של הגנים, הצמחייה הרחובות ושטחי הציבור והבילוי הנרחבים טופלו בהתאמה.
מתחם שרונה כולל מגוון מסעדות וברים, שווקי ומתחמי אוכל וקולינריה, חנויות אקססוריז ובוטיק, מוזיאונים, מרכז מבקרים, סיורים מודרכים, פעילויות ואטרקציות נוספות. לפרטים ומידע עדכני חפשו בגוגל ״שרונה״ תל אביב.

מתחם מוזיאון תל אביב לאומנות ,ספרית בית אריאלה, תיאטרון הקאמרי ובית רחובות 2- האופרה ממוקמים ברחוב שאול המלך צפונית לשרונה.

ידידותי לילדים מוזיאון תל אביב לאומנות - תצוגות קבע ותערוכת מתחלפות כמו גם, הדרכות, פעילויות לילדים ולמשפחה אירועים ומופעים סדנאות ומפגשים. המוזיאון מעניק הזדמנות לילדים לסיור מודרך בין היצירות באוספי הקבע של המוזיאון ולחוות אמנות בגובה העיניים באמצעות המדריך הקולי הכולל מסך מגע המציע חוויה אינטראקטיבית והפעלות. על ידי הקשת המספר הנמצא ליד התמונה, יכנסו הילדים לעולם של חוויות קוליות וויזואליות אודות היצירה בה הם צופים.
המדריך מתאים גם להורים שמצטרפים לילדיהם ורוצים להפוך את הביקור במוזיאון לחוויה משותפת ולימודית.
לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״מוזיאון תל אביב לאומנות״ ( 03-6077020 )

ידידותי לילדיםספריית ״בית אריאלה״ - פה מתקיימות פעילויות איכותיות לילדים שכוללות שעות סיפור עם מיטב המספרים, הפעלות, הצגות ומפגשים חודשיים עם סופרים מוכרים. זה המקום לפגוש בדמויות ספרותיות אהובות ולחוות יחד איתן את המסע שהן עוברות, עם כל ההתרגשות והקסם שבסיפור ובמילה הכתובה.
שעת סיפור לגילי 3-8 .   מפגשי סופרים לגילי 12-9
פרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״ספרית אריאלה״ (03-6910141)

מתחם גולדה והמשכן לאומנויות הבמה בו בסמוך – שוכנים תיאטרון הקאמרי, האופרה למוזיאון תל אביב לאומנות וספריית בית אריאלה נוכל לבקר ולהתרשם מהתכנון האדריכלי ועיצוב המבנים במתחם גולדה ולהיכנס לצפות ולחוות אחד מהמופעים, בהנחה שהזמנתם כרטיסים מראש.

מסלול שני - מתחם סביבתי של קלאסיקה תל אביבית הכולל את אזור רחוב ביאליק ונחלת בנימין

ידידותי לילדיםבית ביאליק - בביתו של המשורר הלאומי, מוצגים פרטי הריהוט, החפצים וכתבי ידו האותנטיים בתצוגת קבע המאירה את דיוקנו של המשורר בכל עושר מעגלי יצירתו ופועליו התרבותיים והחברתיים. הבית מציע למבקריו, הן הקטנים והן הגדולים, הדרכות סיפורים על קורות חייו של ביאליק ועל הקשר שלו לתל אביב, קריאה ממיטב שיריו ופעילויות והפעלות מיוחדות.
לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל ״בית ביאליק״.

ידידותי לילדים מוזיאון ״בית רובין״ - הממוקם ברחוב ביאליק, מתעד את חייו ויצירתו של הצייר ראובן רובין, מגדולי הציירים הישראליים. הוא ביטא ביצירותיו את תחושות האור והרוחניות שראה בנופי 4הארץ להם נתן ביטוי בסגנונו הייחודי .
הבית בן קומות כולל תצוגה של יצירותיו, חדר עיון, ספרייה, סטודיו משוחזר, סרט, תערוכה ביוגראפית ומסמכים הפורשים לפני הצופה את סיפור חייו של האמן כפי שהם משתלבים בחיי האמנות והתרבות של עירו .תל-אביב. טל: 03-5255961 לפרטים ומידע עדכני הקלד בגוגל “בית רובין״

מוזיאון ״באוהאוס״ תל אביב - מוזיאון זה, מ"ר, שוכן בבנין משופץ ברחוב 120 ששטחו כביאליק הבנוי בסגנון בינלאומי, ומציג רהיטים וכלים בעיצובם של מיס וון דר רוהה, מרסל ברויאר ואחרים.

בית העירייה הישן – ברחוב ביאליק הוכרז כ- "בית העיר״ לאחר שיפוץ יסודי וכחלק ממתחם ביאליק – מתחם תרבות עברית וישראלית המהווה פרק מרכזי בהיסטוריה ובחיי התרבות העירונית. מתחם ביאליק הוכרז על ידי אונסק”ו כאתר מורשת תרבות עולמית, ונכלל באיזורי ההכרזה של העיר הלבנה. המבנה ששימש כבניין העירייה בין השנים , נבנה במקור כמלון והוסב למוזיאון 1965 עד 1925 המוקדש להיסטוריה של תל אביב. במקום מוצגות תערוכות מתחלפות, מתקיימים אירועים ונערכים סיורים מודרכים.

לפרטים ומידע עדכני הקלידו בגוגל – ״בית העירייה הישן״ תל אביב טל: 03-7240311

ידידותי לילדיםרחוב נחלת בנימין הסמוך לרחוב ביאליק משתרע מרחוב אלנבי עד שכונת פלורנטין, ולאורכו ניתן למצוא בתי קפה, ״לאביט״, ברים, חנויות בדים וחנויות אחרות. מדרחוב האומנים בנחלת בנימין מתחיל בתחילת הרחוב ובסמוך למפגש עם רחוב אלנבי. אופיו וייחודו של המדרחוב בא לו מיריד חוצות של עבודות אומנות ייחודיות, בעלות גוון אישי, הנוצרות בעבודת יד ומוצגות על ידי האומנים אומנים עבודות250עצמם.במדרחוב מציגים כמגוונות, תכשיטים, עבודות עץ, ניפוח זכוכית, פיסול באבן ובנייר, צעצועים, עבודות קרמיקה ועוד.
לאורך המדרחוב מתקיימים מופעי מוסיקה מגוונים, מוסיקה קלאסית, דרום אמריקאית, אופרה, ג’אז. ברחבת רמב”ם בנחלת בנימין מציגים “פסלים חיים״ להטוטנים ואומני רחוב

היריד פועל בימי שלישי ושישי:
בחורף - בין השעות 10:00-1700,
בקיץ - בין השעות 10:00-17:00.

לפרטים ומידע בימי שישי עד -19:00 עדכני הקלידו בגוגל – ״מדרחוב נחלת בנימין״.

מסלול שלישי - מתחם שדרות רוטשילד והעיר הלבנה

שדרות רוטשילד לכל אורכה והרחובות העוטפים אותו הינם חלק ממרחב "העיר הלבנה" המשתרע בין השאר בין רחוב יהודה הלוי, רחוב הרצל, רחוב ביאליק ואזור כיכר הבימה והיכל התרבות.

שדרות רוטשילד הן לבטח השדרה הפופולארית והדינמית ביותר בתל אביב. השדרה, המשתרעת ממתחם תיאטרון הבימה כמעט עד הקצה המזרחי של שכונת נווה צדק, מוצלת על ידי עצי פיקוס שלרגליהם פזורים ספסלים, ומצידיה משובצות מסעדות, מקומות בילוי, גלריות וקיוסקים פתוחים למרחב, בהם ניתן להתרווח ולהיפגש בשעות היום והלילה. הבניינים הניצבים לאורך השדרה מייצגים מגוון של סגנונות אדריכלות של תל אביב, מלוונטיני אקלקטי בינלאומי ובתי חלומות דרך סגנון הבאוהאוס ועד לבנייני משרדים מודרניים ומגדלי מגורים גרנדיוזיים. הסביבה הציורית של שדרות רוטשילד והרחובות במרחב שסובב אותו ראויים לשיטוט ממושך כדי להתרשם מהאדריכלות המבוונת, הפיתוחים והסגנונות אשר הקנו לתל אביב את ההכרה וההכרזה הבינלאומית של אתר מורשת עולמי ולאזור את המושג ה"עיר הלבנה". אופיו המגוון של האזור מניע את האווירה יוצאת הדופן, אין זה משנה מהי השעה, כמעט בכל עת תמצאו קהל מגוון בשדרה וברחובות הסמוכים המהווים את לב העיר.

ידידותי לילדים מוזיאון בית העצמאות ב 14- במאי 1948 הכריז ראש הממשלה בן-גוריון בטרקלין ביתו של ראש העיר לשעבר, מאיר דיזנגוף, בשדרות רוטשילד 16 , על הקמת מדינת ישראל. בשנת 1978 שוחזר האתר ההיסטורי ונפתח לציבור לצד הצגת אירועים מובילים שאירעו עד לאותו יום. במבנה שוכן גם מוזיאון התנך אשר תערוכותיו המתחלפות מציגות עבודות אומנות של נושאים מתוך התנך ותצוגות המתארות תקופות היסטוריות בו. לפרטים ומידע עדכני, הדרכות ופעילויות הקלידו בגוגל – ״מוזיאון ובית העצמאות״. טל: 03-5106426 .

מוזיאון ההגנה – שוכן בשדרות רוטשילד 23 , בביתו ונושא את שמו של אליהו גולומב, ממייסדי ומפקדי ההגנה. תערוכה מודרנית המתארת את מאבק ההגנה לייסוד מדינה יהודית, מאבק שהחל מ- 1920 ונמשך עד תום מלחמת העצמאות. ב- 3 קומות המוזיאון אפשר להתרשם גם מאוסף כלי נשק, מסמכים ותצלומים מארכיון ההגנה. המבנה נחשב לפנינה אדריכלית בעלת מרצפות מצוירות שטיחי אבן וקירות מעוטרים ומאפשר התרשמות גם מאורח החיים של התקופה בתל אביב הקטנה.
מידע על פעילויות והדרכות הקלידו בגוגל "מוזיאון ההגנה". טל: 03-5608624 .

"הרצלילינבלום", המוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית, שוכן בתוך מבנה יפהפה ששופץ ושוחזר בצומת הרחובות הרצל ולילינבלום בת"א בסמוך לשדרות רוטשילד. המוזיאון מתמקד בהווי החיים החברתי והתרבותי של תל אביב החל משנותיה הראשונות ועד היום, ובהתפתחות המסחרית והעסקית של תל אביב מימי ראשית אחוזת בית. במוזיאון משתרע על פני שלוש קומות, ומכיל אטרקציות מגוונות – שחזור סניף הבנק הראשון, מיצג אור קולי המוקרן על דגם של תל אביב בראשית דרכה, משחקי עסקים אינטראקטיביים, סיור וירטואלי המנסה לחזות כיצד תראה הבנקאות בשנת 2028 ועוד.

לפרטים ומידע הקלידו בגוגל "הרצלילינבלום" טל: 1700-558000

מגדל שלום . שוכן במרכז ההיסטורי של תל אביב . במתחם בו עמדה גימנסיה הרצלייה, בקצה רחוב הרצל, בקרבה לשדרות רוטשילד.במגדל 3 קומות של חללי תצוגה בהם אפשר ללמוד על התפתחות העיר מתוך היבטים שונים: היסטורי, אדריכלי, אומנותי, תרבותי ולאורך יותר מ- 100 שנות קיומה.
במקום למעלה מ- 12 תצוגות קבע ותערוכות מתחלפות, דגמים, מפות, עבודות פסיפס, תמונות, חפצים ועוד. הביקור במתחם חופשי בשעות הפעילות.
סיורים מודרכים ומידע נוסף הקלידו בגוגל-"המרכז להכרת תל אביב״

מסלול רביעי - מתחם סביבתי של מיתולוגיה מקומית.

אזור דרום רחוב אלנבי, מתחם שוק לוינסקי ושכונת פלורנטין משדר תחושה כללית של תערובת - של גיוון אתני ואותנטיות, היסטוריה יחד עם סצנת רחוב תוססת והרבה קסם.

רחוב אלנבי, אחד הרחובות הראשיים המחברים את דרום העיר ללבה, נחשב בעבר לרחוב האלגנטי ביותר בתל אביב – "שדרת הפאר" שלה. ניתן עדיין לראות כאשר מביטים מבעד לצמרות העצים במבנים מרשימים, ששלטיהם עשויי הפסיפס מציינים את תאריך הקמתם, את שמות אדריכליהם ואת בעליהם. לאורך הרחוב משני צידיו מגוון עצום של חנויות אופנה ,חנויות "אאוטלאט", חנויות עודפים של מותגי אופנה, הנעלה, אקססוריז, לצד חנויות כלי בית תכשיטים, מסעדות, והמגוון עוד עצום. בקצהו רחוב אלנבי הופך לרחוב העלייה לאורכו חנויות צבעוניות ופריטים במחירים אטרקטיביים. בקצה רחוב אלנבי ניתן לפנות לכיוון דרום אל רחוב "דרך יפו" אשר לאורכו עשרות חנויות ויצרני אופנה עממית.

שוק לוינסקי הצבעוני משתרע במרחב שבין דרך יפו ורחוב העלייה. השוק כולל מגוון עצום של חנויות סוחרים, "סיטונאים״, "יבואנים" ו"יצרנים" מתמחים. אלו ממוקמים בחנויות המצויות בקומת הקרקע של בתים בני 2 קומות ורחובות צרים אינטימיים. לכול רחוב התמחות שונה - תבלינים, מנורות, דברי מטבח, מנורות, שימורים ומזון יבש, ציוד משחקים ואביזרים לפעוטות וילדים, רחוב הרהיטים ועוד. כאן גם ניתן לסעוד במסעדות "פועלים" אתניות , תוכלו לטעום מאכלי רחוב מעגלות רחוב, לשבת על בירה ומזטים בכוך קטן או לאכול במסעדת שף אופנתית וצעירה ולבלות בבר בשעות הערב והלילה.

שכונת "פלורנטין " הסמוכה לרחובות שוק לוינסקי מהווה כור היתוך בו מתמזג הפופולארי, העירוני, הצעיר עם הפשטות האתנית ואווירה שכונתית צעירה. בשכונת פלורנטין הפעילה עד השעות הקטנות מצויים מגוון מקומות בילוי ואווירה שכונתית – ברים מועדונים מסעדות.
באזור זה חנויות רהיטים, מוצרי תאורה, עיצוב ותר־ בות הבית, בייחוד לאורך הרחובות וולפסון ופרנקל, ההופכות את פלורנטין ליעד נבחר עבור מעצבי פנים מן השורה הראשונה.

מסלול חמישי – מתחם סביבתי של טבע ושיק עירוני.

ידידותי לילדיםנבקר במתחם בזל, צפון דיזנגוף, גשר בר יהודה, נחל היר קון, יריד המזרח ונמל תל אביב.
כיכר בזל, בה נתחיל את המסלול נמצאת במפגש רחובות בזל ואשתורי הפרחי, מרחק קצר מצפון רחוב אבן-גבירול. זהו אחד ממתחמי הבילוי האינטימיים והפופולאריים של זוגות ומשפחות צעירות בתל אביב, עם בתי קפה ומסעדות, חנויות בוטיק וחנויות קונספט מעניינות כמו לדוגמא חנות למוצרי נייר וחפצים ייחודיים מיפן, בוטיקים של אופנה ותכשיטים ועוד.
צפון רחוב דיזנגוף נמצא מערבה מהמתחם ובתוך מספר דקות נגיע אליו ונטייל בו לכיוון צפון. משני צידי הרחוב חנויות בוטיק ייחודיות, רבות מהם של מעצביים ישראלים מובילים, בתי קפה ומסעדות. נתרשם מהתצוגות וההיצע ונגיע לצומת בו הרחוב נפגש עם שדרות נורדאו.
בשדרות נורדאו נפנה מדיזנגוף ימינה נחלוף או נעצור ליד הקיוסק הטיפוסי של השדרה ונצעד לאורכה עד למפגש עם רחוב אבן גבירול בו נפנה שמאלה (צפונה). נחלוף על פני מספר חנויות המאפיינות את הרחוב והשכונה ונגיע בתוך מספר דקות אל גשר בר יהודה החוצה את הירקון ונפנה לרדת אל עבר הגדה הדרומית של נחל הירקון כאן באזור, ברחוב אוסישקין מול בית מספר 98 נוכל ( בשעות הפעילות למידע ופרטים: 03-6420541 )
לשכור אופניים משפחתיים להמשך רכוב של הסיור או לשכור להמשך רטוב סירת משוטים/דוושות/מנוע. עמוסים בחוויות נפסע לאורך הגדה לכיוון מערב ונהנה מרחש זרימת המים, עצי האיקליפטוס הענקיים, מתקני המשחק והשעשועים לילדים. ככל שנמשיך מערבה לכיוון הים נגיע אל נקודת המפגש בו הירקון נשפך אל הים. מולנו תחנת החשמל ופארק רידינג, הגשר על הירקון - תמונת נוף מדהימה. לפנינו נפתח כול אזור “יריד המזרח ונמל תל אביב“ בו נבלה את השעות הבאות של הערב והלילה. ברחבי היריד והנמל מתקיימים מופעים, פסטיבלים, תערוכות ואירועים פתוחים נוספים לציבור המבלים.
לפרטים ומידע עדכני של מגוון ההיצע ולוח אירועים – הקלידו בגוגל: ״נמל תל אביב״ או יריד המזרח.

החוויה התל אביבית – סיורים מודרכים במגוון נושאים, זויות מבט וסיפורים מרתקים. אורך הסיורים – כשעתיים. בין הסיורים: חול בתים וחלומות , בתי קובייה לבנים, איך אתה אוהב את האספרסו שלך ?, החיים יפים, מתחם התחנה ונווה צדק, סיור גרפיטי בדרום העיר, יפו מסביב לשעון, בית הקברות טרומפלדור, גרטרוד במושבה, אהבה וזוגיות. סיור בטבע העירוני – רכס הכורכר וחוף הים 100 שנות תל אביב על אופניים ועוד ..
לפרטים והרשמה מראש - 03-5166188 בגוגל הקלידו : סיורי עיר עולם ותיירות / הרשמה לסיורים.


ידידותי לילדים = סימון זה מעיד כי במסלול או באתר ספציפי יש דברים שיכולים לספק עניין לילדים או שמוצעות פעילויות שמתאימות למשפחות עם ילדים. יש לוודא פרטים מדויקים ומידע עדכני מראש.
 
  הדפסת הדף

חופשת CITY BREAK

Tel-Aviv City Break Program

חופשת סיטי-ברייק

מבצע לחגים במלונות ת"א-רבתי

נופשים במלון - מבלים בעיר

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
מטרת עמוד זה הינה לפרט את התאמות הנגישות שבוצעו באתר, ואת הדרכים בהם גולשים יכולים להתאים את האתר לצרכיהם.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
במידה ובמהלך ביקורכם נתקלתם ברכיב שאינו נגיש עבורכם, או שיש לכם המלצות לשיפורים נוספים, אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

אודות ההנגשה באתר: